Marshall Adaları’nda Şirket Kuruluşu ve Avantajları

Marshall Adaları’nda Şirket Kuruluşu ve Avantajları

Marshall Island/Marşal Adaları özellikle son yıllarda yurtdışında şirket kurmak isteyen kişi ve şirketlerin tercih ettiği bir ada ülkesidir. Şirket ortağı, direktör ve müdürlerinin sorumlulukları sınırlı olmakla birlikte kamuya açık değildir. Bu sebeple kişisel riskleri en aza indirgeyen ve Dünya’nın en modern ve yeni şirketler yasasına sahip Marşal Adaları, ABD’nin Delaware Eyaletinin şirketler hukukunu modellemiştir. Ağırlıklı olarak deniz ticareti alanında faaliyet gösteren şirketler tarafından tercih edilmekle birlikte son dönemde birçok sektörün Marşal Adaları şirketlerini tercih ettiği görülmektedir. Hızlı ve uygun bütçeli çözümler ve sıfır vergi avantajı sunan, Türkiye ve bazı Avrupa Ülkelerinde banka hesap açılışını mümkün kılan bir seçenek olarak yatırımcı ve şirketlerin tercih sebebi haline gelmiştir.

Marşal Adaları’nda şirket kurmanın en önemli avantajı, hızlı bir şekilde kuruluş seçeneğive sıfır vergilendirmedir. ABD’nin Delaware Eyaletinin hukuk sistemini benimsemiş olması ve ABD tarafından desteklenen bir Ada Ülkesi olması aynı zamanda güvenilirlik ve prestij de sağlar. Şirket kuruluşu için mutlaka ülkede ofis açma ve yerel bir çalışan ve/veya ortak bulundurma zorunluluğu yoktur. Şirket kuruluş evrakları elektronik ortamda ve hızlı bir şekilde oluşturulabilir, bu modern sistem şirket kuruluşu ve yönetimini modern ve kolay yönetilebilir hale getirmiştir.

Marşal Adaları’nda kurulacak şirketler gayrimenkul ve hisse senedi yatırımları, güvenilir emlak planlaması, banka hesaplarının açılabilmesi, malvarlığının koruma altına alınması, ortak girişimler, dünya piyasalarında sermaye artırımı için halka arz, uluslararası ticaret, ticari marka ve patent sahibi olabilmek ve gemi tescili yapabilmek için hızlı ve pratik bir şekilde kurulabilir.

Bu konuda profesyonel destek almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.